אינטרנט לבני הגיל השלישי

מחקרים שונים שפורסמו לאחרונה בארצות הברית ובבריטניה מצביעים על שימוש הולך וגובר באינטרנט בידי בני הגיל השלישי. רבים מהמשתמשים בני קבוצה זו מעידים על כך שהשימוש באינטרנט חיזק את הקשר שלהם עם בני משפחתם ועם ידידיהם. לדבריהם עצם לימוד אופן השימוש באינטרנט גרם להם תחושה משותפת עם צעירים יותר. בארה"ב זמן השימוש הממוצע באינטרנט ע"י בני הגיל השלישי גבוה יותר מכל קבוצת גיל אחרת.

איגוד האינטרנט הישראלי השיק ערכה חדשה להכרת המחשב והאינטרנט לגיל השלישי

בעקבות מחקר, שנערך ע"י ד"ר טובה גמליאל, השיק איגוד האינטרנט הישראלי ערכה חדשה לשימוש חופשי בנושאי הכרת המחשב והאינטרנט לבני הגיל השלישי. ערכת הלימוד מיועדת למבוגרים בהדרכת בן משפחה או מתנדב. המחקר שערכה ד"ר גמליאל, אנתרופולוגית מאוניברסיטת בר-אילן, שמתמחה בגיל השלישי, מצביע על כך שהשימוש של מבוגרים במחשב ואינטרנט הוא יותר מאשר ביטוי ליכולותיהם הקוגניטיביות של בני הגיל השלישי, והנו הצהרה על עניין, מעורבות והשתייכות לעולם התרבותי של הצעירים מהם.

הערכה החדשה מותאמת לצרכי המבוגרים וכוללת היכרות ראשונית של מטרות השימוש, הסברים והוראות הפעלה. בין השאר, מוצגים שיעורים דוגמת חיפוש מידע ותמונות, שימוש במנועי חיפוש, היכרות עם שימושונים, שימוש בתוכנת דוא"ל, כתיבה במסרים מידיים, פורומים ובבלוגים אישיים.

[button link="http://www.isoc.org.il/senior/materials.html" type="big" newwindow="yes"] להורדת הערכה חינם[/button]